Архів новин - Національний культурний центр України в Москві

Національний культурний центр України в Москві                

Головна » Архів новин
19 квітня у Національному культурному центрі України в Москві в рамках проекту "Презентація" відбувся показ фільму «Иван Семёнович Козловский: Вера… Надежда… Любовь…».
 
Захід відкрив генеральний директор Центру, доктор історичних наук, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Володимир Мельниченко. Він зазначив, що в Українському домі на Арбаті особливе тепле ставлення до нашого земляка - геніальн��го маестро Івана Семеновича Козловського. Регулярно відбуваються зустрічі, вечори його пам'яті. Володимир Юхимович згадав, як у 1993 році Богдан Ступка привіз до Москви "Записки сумашедшего" Миколи Гоголя, виставу було показан... Читати далі »
Розділ: Новини | Дата: 22.04.2013 |

19 квітня, напередодні Великодня, працівники Національного культурного центру України в Москві відвідали Музей російської ікони, що на Таганці.
 
Приватний музей православного мистецтва Михайла Абрамова вважається одним із найбільших в світі.
 
Серед експонатів – антикварні речі доби Візантії IV-XV століть, грецький іконостас з іконами XVIII-XIX століть, декілька ікон Псковської школи іконопису XVI століття. В музейній колекції представлені твори іконописних майстерень Тв... Читати далі »
Розділ: Новини | Дата: 22.04.2013 |

Саме на таку «екскурсію» запрошує Культурний центр України. Зрозуміло, що фізично такий стрибок зробити важко, але віртуально на прикладі… грошових одиниць цілком, як виявилося, можливо.
 
За ініціативи Посольства України в Російській Федерації та сприяння першого заступника Кіровоградського земляцтва «Єлисаветград» Віктора Петракова експонати для виставки «Гроші від Київської Русі до наших днів» надав Східно-Європейський антикварний дім.
 
Розділ: Новини | Дата: 19.04.2013 |

У Національному культурному центрі України в Москві відбувся творчий вечір народного артиста Російської Федерації, народного артиста України Михайла Чуєва «Друзі мої».
 
Концерт був присвячений творчості народного артиста СРСР Георга Отса – вчителя та наставника Михайла Чуєва.
 
Вечір був напрочуд теплим, протягом якого артист розповів про знайомство з Георгом Карловичем у 1972 році. Тоді маестро звернув увагу, що Михайло… не вимовляє букву «р». Після третього з... Читати далі »
Розділ: Новини | Дата: 19.04.2013 |

17 та 18 квітня представники Національного культурного центру України в Москві взяли участь у роботі фестивалю "Дні культури України", який проходив на базі Російського університету дружби народів.
 
У вітальній адресі учасникам фестивалю від генерального директора Національного культурного центру України в Москві, доктора історичних наук, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимира Мельниченка зазначається, що саме за ініціативи земляцтва студентів з України "Відродження" Російського університету дружби народів сьогодні вживаються конкретні заходи для розвитку і збагачення українського культурного прост... Читати далі »
Розділ: Українці Росії | Дата: 19.04.2013 |

Міністр культури України Леонід Новохатько 15–16 квітня взяв участь у Х Міжнародній конференції міністрів культури країн-членів Ради Європи, що була організована та проведена в Москві за ініціативи Союзу Європи.
 
Разом із тим, Леонід Новохатько знайшов можливість відвідати Національний культурний центр України в Москві, до будівництва якого мав безпосереднє відношення – у 90-х роках минулого століття він працював заступником міністра культури України.
 
Розділ: Новини | Дата: 17.04.2013 |

15 квітня у Національному культурному центрі України в Москві відбулося засідання молодіжної літературної студії "Когорта", присвячене творчості поета Івана Коваленка.

У роботі студії взяла участь член Національної спілки письменників України Ніна Виноградська.

... Читати далі »

Розділ: Новини | Дата: 16.04.2013 |

Про все це та багато інше ми дізналися 13 квітня в Московському міському палаці дитячої (юнацької) творчості у Відділі міжнародного співробітництва на ХХ Відкритій науково-практичній конференції «Країни світу: історія та сучасність» (секція «Україністика»).
 
Цього року серед учасників від 9 до 17 років були й учні Української недільної школи ім. Павла Поповича Національного культурного центру України в Москві – Руслан Дичко, Божена Дичко, Любава Метелешко, Олександр Дмитрієв. Серед доповідачів були також вихованці секції «Україністика» Московського міського палацу дитячої (юнацької) творчості, Національно-культурного об’єд... Читати далі »

11 квітня в Національному культурному центрі України в Москві відбувся концерт заслуженої артистки Російської Федерації Ірини Шведової. Концерт мав назву «Моя Україна» і був присвячений талановитому українському художнику-самородку Анатолію Шинкарчуку.

<... Читати далі »
Розділ: Новини | Дата: 12.04.2013 |

11 квітня в Московському будинку національностей пройшов Міжнародний фестиваль «Танец маленьких утят», організований Творчим центром Юрія Ентіна.
 
Уперше в ньому взяв участь та отримав диплом лауреата вокальний ансамбль «Усмішка» Української недільної школи ім. Павла Поповича Національного культурного центру України в Москві (музичний керівник – заслужений працівник культури України та Росії Вікторія Скопенко).
 
Кілька слів про сам фестиваль. «Творчий центр Юр... Читати далі »

Працівники Національного культурного центру України в Москві та представники української громади міста взяли участь у панахиді за Тараса Шевченка в храмі Успіння Пресвятої Богородиці (Газетний провулок, 15).
У квітні 1861 року в цій, тоді приходській церкві Московського художнього академічного театру, вперш�� в Москві було здійснено панахиду за Великого Кобзаря на сороковини з дня його смерті.
Вже сьомий рік поспіль, як за ініціативою Центру було відроджено добру традицію проведення панахид за Кобзаря в цьому храмі, що служить настоятель приходу Успіння Пресвятої Богородиці на Успенському Вражку отець Володимир (Ла... Читати далі »
Розділ: Шевченківська мозаїка | Дата: 10.04.2013 |

На сцені Національного культурного центру України в Москві в рамках Х Міжнародного фестивалю-конкурсу національних театрів «Москва – місто миру» відбувся показ вистави «Танець думки» Театру «AndreDance» (м. Вільнюс, Литовська Республіка).
 
За словами директора Фестивалю Віри Федорченко, в цьому році було проведено своєрідний експеримент – вперше брали участь танцювальні колективи – Московський обласний державний театр «Русский балет» п/к народного артиста СРСР В. Гордєєва і Театр танцю «AndreDance». І цей експеримент був доволі вдалим.
Розділ: Новини | Дата: 08.04.2013 |

« 1 2 3 4 ... 52 53 »