Календар новин

«  Жовтень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Форма входу

Вітаю Вас Гість!

Логін:
Пароль:

Пошук

Наше опитування

Яке Ваше улюблене свято
Усього відповідей: 27

Статистика

Головна » 2009 » Жовтень » 29 » Презентація енциклопедії-хроноскопу “Шевченківська Москва”
Презентація енциклопедії-хроноскопу “Шевченківська Москва”
13:22
У Культурному центрі України в Москві відбулася презентація авторської енциклопедії-хроноскопу “Шевченківська Москва” (М.: ОЛМА Медиа Групп, 2009) генерального директора Культурного центру України в Москві, доктора історичних наук, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Володимира Мельниченка.
Шевченкознавчі студії посідають чільне місце в науковій та освітній роботі Культурного центру України, ставши справді новим словом у сучасному шевченкознавстві. Володимир Мельниченко багато років плідно працює над дослідженням перебування Тараса Шевченка в Москві, а на початку цього року його наукові розвідки увінчалися найвищою відзнакою – йому присуджено Національну премію ім. Тараса Шевченка. Він опрацював всі білі плями Шевченкової біографії, що стосуються його перебування в Москві – як результат, у світ вийшли монографії “Тарас Шевченко і Михайло Грушевський на Старому Арбаті” (2006), На славу нашої преславної України (Тарас Шевченко і Осип Бодянський) (2008) і «Тарас Шевченко: Мій великий друг Щепкін» (2009).
 “Енциклопедія-хроноскоп “Шевченківська Москва” могла народитися тільки після того, як вийшли попередні книги, – сказав на презентації Володимир Мельниченко. Це результат п’ятирічної роботи. Я не думав, що працюватиму над енциклопедією, але вона назріла, адже треба було звести докупи величезну кількість матеріалу, щоб людина могла спокійно орієнтуватися в Шевченківській Москві, маючи в руках тільки одну книгу”.
Із промовою виступив доктор філологічних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту світової літератури ім. М. Горького Юрій Барабаш: “Вихід цієї книжки – значуща подія в сучасному шевченкознавстві. Вона унікальна і обсягом охопленого матеріалу, і тим образом Кобзаря, який постає зі сторінок, і навіть образом автора, який так само постає зі сторінок книжки... Читаючи її, виникає питання: ким вона написана? Істориком, вченим, архівним працівником, чи нашим сучасником, чи письменником, який володіє живим словом і може сказати щось від себе, чи літературознавцем, який коментує деякі суперечливі моменти в шевченкознавстві? Енциклопедії, як правило, пишуть протягом багатьох років цілі наукові колективи, а тут одна людина має мужність для того, щоб взятися за цей жанр. Причому, Володимир Юхимович зумів об’єднати і історичний матеріал, і свій коментар до фактів, до понять, які вживав Шевченко, і людей, з якими він тут бачився і дружив. Виявляється, що автор книги зумів об’єднати в собі всі ці аспекти. Тобто, автор цієї книжки – це людина-колектив шевченкознавців, москвознавців, істориків, письменників”.
Автора сердечно привітали також завідувач відділу етноісторичних досліджень Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України, доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України Валерій Солдатенко, завідувач відділу історії Української революції 1917 – 1921 рр. Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук Руслан Пиріг, керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН, кандидат історичних наук, Віктор Мироненко, народний артист України, народний артист Росії, актор Театру ім. Моссовєта Олександр Голобордько, заступник директора Бібліотеки української літератури Москви, член Національної спілки письменників України та спілки письменників Росії, поет Віталій Крикуненко, почесний голова Ради українських земляцтв Москви, постійний представник Луганської облгосадміністрації при Уряді Москви Микола Челомбитько, секретар Спілки письменників Росії Володимир Середін.
На презентації був присутній радник із консульських питань Посольства України в РФ Володимир Саєнко, голова Товариства української культури “Славутич”, доктор медичних наук Василь Антонів, заступник голови ТУК “Славутич”, доктор медичних наук Тарас Дудко, керівники й члени більшості українських земляцтв Москви та інших українських громадських організацій міста.
 
Юрій Безкровний
 

 
 
Розділ: Видання Центру | Переглядів: 230 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
Ім`я *:
Email:
Код *: